VESI

Happevihmad

Vihmavesi on alati happeline, sest ta reageerib atmosfääris CO2-ga. Vahel on ta happelisem reostuse tõttu. Reostus võib tuulega kaugetesse paikadesse edasi kanduda. Happevihmad võivad põhjustada suuri kahjustusi metsadele ning jõgede ja järvede asukatele.

Vee happelisuse mõõtmiseks kasutame me pH-d. GLOBE programmist võib leida andmeid pH kohta üle maailma, nii vihmavee kui ka jõgede ja järvede pH taseme kohta.

Keskendume situatsioonile, mis valitseb Euroopas, kuid Sa võid vabalt valida koole üle kogu maailma. Alustame ühe lihtsa ülesandega.

Ülesanne 1: Milline oli pH tase Vangsmjosa järves Vang`i kooli juures Norramaal 2002. aasta septembri keskel?

Kui sa pole kursis info leidmisega GLOBEi  andmebaasist, siis kliki siia. Vali Other Option  alt Show Table  ning vajuta GO nuppu (kasuta vastuse leidmiseks kerimisriba).

Vastus: 6.7

Ülesanne 2: pH  Euroopas